Netflix altyazı ayarları nasıl değiştirilir ?

Netflix hayatımızda büyük bir yer kaplamaya başladı. Çoğu kişi 1 aylık deneme sürümü ile bir göz atmıştır en azından. Sistem güzel ve şuan için uygun fiyatlı da sayılır aslında. Ama tabi ki hiç bir güzel sistem zam yapmadan rahat duramaz. Netflix ilk olarak Amerika fiyatlarına zam yapacak sonra ise sıra bizlere gelecektir. En düşük paketi 15.99 TL olan netflix’e %18 zam geleceği söyleniyor.

Netflix’i bilgisayar, ios, android ve oyun konsollarında kullanma imkanımız var. Ancak ben şöyle bir sorunla karşılaştım. PlayStation 4 üzerinden izlemek istediğimde altyazı ayarlarını bulamadım. Altyazı boyutu küçükken televizyona uzak kaldığımda yazıları okumam zor oluyordu.

İnternet sitesinden giriş yaparak ayarları değiştirmek mümkün.Ama şöyle bir durum var ayarları değiştirmemiz durumunda, ayarlar tüm cihazlarda aynı oluyor. Örneğin altyazı ayarını büyük olarak ayarladık. Televizyonda iyi görünürken telefondan izleme yaparken altyazı ekranın 1/3’ünü kaplayabiliyor.

1 ) Öncellikle profilimize giriyoruz. Sağ üst kısımdan profil resmi olan kısıma tıkladıktan sonra hesap kısmına giriyoruz.

2 ) Profilim kısmından altyazı görünümüne tıklayarak yazı tipinden boyutuna kadar ayarlamaları yapabiliyoruz.

3 ) Ayarları kaydedip çıktıktan sonra tüm cihazlarımızda geçerli olan altyazı ayarlarıyla dizilerimizi veya filmlerimizi izleyebiliriz.

Eğer ki memnun kalmazsanız yine aynı kısımdan varsayılana dön diyerek ilk haline getirebilirsiniz.

İyi seyirler.

Eğer yazıyı paylaşmak istersen

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*